javinbagley948 javinbagley948
  • 28-10-2020
  • Mathematics
contestada

kori spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. What was the price per gallon​

Respuesta :

lasyagunturu2010
lasyagunturu2010 lasyagunturu2010
  • 28-10-2020

Answer:

3.85 because you have to divide 46.20 and 12  

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

23 +4.2-7 1 5 9 9 36 Help me pls
Define the types of communication​
If 1/30 of all rabbits in a country are in one state and 2/7 of rabbits are in a different state, what total fractional part of rabbit population is not in thos
You raise pigs. When you purchase the pig it weighs 52 pounds (lbs). Within 5–6 months your pig will gain around 400% in weight. How much should it weigh by the
when one or more factors of production are in short supply, what kind of problems may arise?
If A kid was 5 years old when her brother was just born, when the kid turns 15 how old would the baby brother be? I would think 5 or 10 but my brain is fried
What is the 6th multiple of 13?? I have no idea and I’m in set 1 rip
Write 8.31752 correct to 3 decimal places.
If 1=32=33=54=45=4Then, 6=?Which number is equivalent to 3^(4)÷3^(2)​
Which is a true statement about John Adams? He asked George Washington to become his secretary of state. He hand-picked Thomas Jefferson to succeed him. He oppo