itsamandaaaa itsamandaaaa
  • 16-11-2014
  • Mathematics
contestada

sharika bought 9.16 gallons of gasoline prices at $1.99 9/10 per gallon. Estimate the total cost.

Respuesta :

superkoopasirf
superkoopasirf superkoopasirf
  • 16-11-2014
To estimate the total cost, I would say that it is roughly $2 per gallon, and she is buying roughly 9 gallons, so the total cost ≈ 2 x 9 = $18.
Answer Link
hickiejoe hickiejoe
  • 16-11-2014
9.16 * 1.99

= 9.16 * 1
+ 9.16 * 0.99 = around 9.07

9.16 + 9.07 = 18.23

$18.23

Answer Link

Otras preguntas

If a fingerprint is discovered on a dark surface, _________________ fingerprint powder might be used.
in which region were most of the wealthiest states found in 1860?
What are the four types of tissues found in the human body and what are the primary functions of each one.?
Please Help Running out of time A cylindrical well has a radius of 8 feet and a height of 13 feet. What is the volume of the well? Use 3.14 for pi. Round your
• Vandals • Persians • Goths • Franks • Huns • Angles What do the above groups have in common?
would world famous actor be hyphenated
What is the product of the gcf of another sum 27 18?
Identify the name of the compound that goes with this chemical formula: MgCl2. magnesium fluorite magnesium chloride molybdenum cadmium manganese
what best explains why the pilgrims and Puritans left England?
If an experiment disproves a scientist's hypothesis, what should the scientist do next?