Angel1962581
Angel1962581 Angel1962581
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

At the fabric store, you spent $51.30 for 15 yards of fabric. How much did each yard cost

Respuesta :

MoonStarz2
MoonStarz2 MoonStarz2
  • 26-10-2020
$51.30 divided by 15 yards equals $3.42 each yard.
Answer Link

Otras preguntas

The lottery in this village takes place: a. Every year b. Every month c. Every time someone is born d. Every week
The basic unit of life for all organisms
Which base binds with guanine? A. thymine B. adenine C. cytosine D. uracil * answer quick * if you get the correct answer first & correctly you will be ma
Which verb form correctly completes this command given by a teacher to a group of her students? ____________ avant de faire du sport. A. S’étirer B. Étire-toi
what the area of a circle with a diameter of 106 yd? PLEASE HELP ME ASAP
A company borrowed 10,000 by signing a 180-day promissory note 9%.the total interest due on the maturity date is: (use 360 days a year)
Comma Splice. please help ​
Geologists use explosives to map subterranean. The time for the reflected waves to arrive at a monitoring station can tell a great deal about the composition of
What does a "double helix" look like? A. A slinky B. A twisted rope C. A double spiral D. A twisted ladder ( Someone help me please )
what did the Cold War accomplish