morgadiener morgadiener
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

The school store sells 4 pencils for $0.80. What is the unit cost of a pencil?

Respuesta :

tc3212 tc3212
  • 26-10-2020
.20 cents per pencil
Answer Link

Otras preguntas

could you help me with this one please? ln24 - ln6
how are distant regions of the universe similar to space near earth
x+3y=14 6x+3y=-6 is there a possible solution?
Where do male and female gametophytes develop in gymnosperms?
What is the meaning of desespoir by Oscar Wilde?
what was the purpose of the Atlantic Charter
Find the slope of the line containing the points (-1,6) and (2,1).
All of the following were “push” factors for Southern and Eastern European immigrations in the last half of the nineteenth century EXCEPT (A) tenant farms too s
What two kinds of motion are exhibited by electrons in an atom?
The area of a rectangle is represented by 5x^2+19x+12. What is the length?