aleciasankey123 aleciasankey123
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

strawberries costs 18.96 for 3 pounds what is the cost for one pound

Respuesta :

kdonaldmc243 kdonaldmc243
  • 26-10-2020

Answer:

6.32

Step-by-step explanation:

all you have to do is 18.96 divided by 3

Answer Link
nateggt1505 nateggt1505
  • 26-10-2020

Answer:

6.32

Step-by-step explanation:

divide 18.96 by 3 and you get your answer

Answer Link

Otras preguntas

solve for t literal equation[tex]y = \frac{v-u}{t}[/tex]
Directions: Identify the underlined portion of the sentence. _David and Annette__ bought a birthday present for their father. this the underline words David and
why did alexander the great conquer
I’m a impatient person but I will wait until I get all the answers I need for this assignment
Hijsjsjsjsjdjej jejdjwjejd
5 and 1/4 divided by 2 and 1/3
please,don't laugh.........those beggars. a. for b. against c. at d. from​
a business students claimed that in any given month for every 3 cars sold by Ford 5 cars are sold by Subaru How many cars will be Ford if subaru 10 cars. Also c
Sixty degrees Fahrenheit at the end of a hot summer feels cold, whereas the same temperature at the end of a cold winter feels hot. How is it that the same stim
find "x"[tex] \frac{10}{5x - 9} = \frac{7}{9} [/tex]please explain your answer​