Respuesta :

Answer:

6

Step-by-step explanation:

If you wanted to find per, you have to divide. So there are 6 gummy bears for 36 dollars. So you have to do 36/6 to find the answer for one.

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico