jfjisdjjrkekekekekek jfjisdjjrkekekekekek
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

help asap click on pic

help asap click on pic class=

Respuesta :

shailesh07sap
shailesh07sap shailesh07sap
  • 26-10-2020

Answer:

$980

Step-by-step explanation:

total - 140 students

cost for each one - $7.06

so

total estimated cost = 140 × $7.06

= $980

Answer Link

Otras preguntas

Hey, How are you what you doing
(1) When we call someone “pig” or “swine,” we do not mean it as a compliment. (2) But pigs do not deserve to be used as a symbol for an insult. (3) They are pro
why does bread dough is needed to be left for hours or a day before baking?​
A car starts from rest and travels for 4.0s with a uniform acceleration of + 1.3m/s^2. The driver then applies the brakes, causing a uniform acceleration of - 1
PLEASE HELP!! Whats the lifestyle or entertainment in The Odyssey? (I need it for a newspaper project so please answer w a good explanation)
Quick Math Question for 50 Points! Anybody willing to help? If so, brainliest plus huge thanks! :D Eight less than the product of three and a number is the same
Kara is running a marathon. After 2 hours, Kara has run 13 miles. After 4 hours, Kara has run 26 miles. What is her speed, in miles per hour?​
Write the slope-intercept form of the equation of the line through the given point with the given slope. through: (2,-2), slope = -5/6
Complete the sentence with a word that means the same as "rare"
A sentence that asks a question ends with a period. True False