Respuesta :

Answer:

$9.95

Step-by-step explanation:

$238.80 ÷ 24 = $9.95

$238.80 ⇾ The final cost of boxed lunches altogether.

24 ⇾ The number of boxed lunches bought.

$9.95 ⇾ The unit price of boxed lunches after dividing the final cost($238.80) by the amount bought(24).  

Hope this wasn't confusing. o(^▽^)o

✨Hope this helps✨

ACCESS MORE
EDU ACCESS