nbfjbkfjbgrh
nbfjbkfjbgrh nbfjbkfjbgrh
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

one yard of ribbon cost $0.98. Zacharay wants tp buy 90 inches of ribbon for his school project. How much will 90 inches cost

Respuesta :

Katanime1234 Katanime1234
  • 26-10-2020

Answer:

$2.45

Step-by-step explanation:

90 inches=2.5 yards

2.5x.98=2.45

Answer Link

Otras preguntas

(1) After my interview with these four young people, I reflected on the quiet sense of "difference" I sensed with many of these Upward Bound students. (2) As a
HELPPPPP!!!!! 32 points! Lila and Rob try to simplify 18 times 4 to the second power plus (9 minus 3) to the second power. Lila simplifies it and gets 324. Rob
The part of the brain responsible for speech, thought, and memory is the _____. medulla cerebellum cerebrum thalamus
The chemical bonding in sodium phosphate, Na3PO4, is classified as:
How was the growth of the republic aided by the Roman army's use of legions on welfare
How many metres in 3/4 of 1 kilometer?
Is Mirna a Latin name
Why were the reforms of the early 1900s, such as the recall, referendum, and initiative provisions, called “progressive”?
4h - 6= 22 -8s + 1= 33 -4w - 4= 8 5 +1/7b = -2 i need help on these problems!
give me a division problem involving the division of a decimal by a whole number with an estimated quotient of 7