Because of her past convictions for mail fraud and forgery, Jody has a 30% chance each year of having her tax returns audited. What is the probability that her return will be checked twice during next five years

Respuesta :

Answer: 0.3087

Explanation:

Let the number of times that Jody's tax will be audited be represented by x.

n = 5

p = 30% = 0.3

The final answer is gotten as 0.3087.

Check the attachment for further details.

Ver imagen topeadeniran2
ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico