Answer:
$12,000
Explanation:
The cost of leasing 1,500 parking lot is $1200. The cost of leasing 14,991 vehicles will.
we divide 14,991 vehicles to get the number of '1500's
=14,991/ 1500
=9.994
=10 lots of 1500
The total cost of leasing will be $1200 x 10
=$12,000