skr056 skr056
  • 27-09-2016
  • Mathematics
contestada

A store buys a pack of gum for 33 cents per pack from their supplier. How much would 12 packs cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 27-09-2016
12 packs would cost $3.96 if you multiply .33 and 12
Answer Link

Otras preguntas

Your race car weighs 1.5 tons. To make the car faster, you replaced the steel body with carbon-fiber and reduced the weight by 300 pounds. How much does your ra
Thank you for taking the time to share your well thought out suggestion. thank you for taking the time to share your well thought-out suggestion.
Which event happened shortly after Abraham Lincoln's election to the presidency? (1 point) Texas became a state. Reconstruction began. Southern states secede
how did the economic development of the 3 colonial regions
Jackson's thoughts raced. He began to think glimmerings
What is the climate of the eastern coast of australia?
The exact answer and the estimated answer will always be the same. True,False
twelve is the geometric mean of 9 and what number
What was one effect of the Great Awakening? It lead to greater tolerance of religious diversity Many colonists moved North to avoid traveling preachers Churches
What is the importance of the virtuous citizen in the new democracy the founders created?