Seudónimo Seudónimo
  • 27-09-2016
  • Mathematics
contestada

Hana is putting the fruit she bought into bowls. She bought 8 melons, 12 pears, and 24 apples. She puts the same number of pieces of fruit in each bowl and puts only one type of fruit and each bowl. How many pieces can Hana put in each bowl?

Respuesta :

shadycat shadycat
  • 27-09-2016
Total amount would be 3 times 8 which is 24
Answer Link

Otras preguntas

How can you take advantage of the information on social media sites related to careers you are interested in?
Please help me with segments, lines, and angles
Please help me with this I have to finish it fast
Which sentence can represent ye inequality 1/2x+3/4> 5 1/4
what is the theme of the rattrap by Selma Loger ? ​
Question number 1. which describes the relationship between EF and DG? Select all that apply.
Explain the following IT terms Network Administrator: Network Architect: Network Security Analyst: Networking Certifications: Soft Skills: Parliamentary procedu
A 6-pound bag of dog food costs $15. What is the unit price of the dog food?A. $15 per 6 poundsB. $2.25C. $2.50D. $90 per pound
Most people are afraid of sharks, but they usually do not know
Someone help, I'm struggling with this unit so bad