Respuesta :

Answer:

 8 /4 = 2

answer: each apple cost 2$

Answer:

$4.50.

Step-by-step explanation: Since the market is selling 8 apples for $4, we can determine that one apple is 50 cents. Knowing that information, we can apply that same rule to 9 apples, resulting in a total of $4.50. Hope this answered your question.

ACCESS MORE