HELP HW!!!!! IF U CAN SOLVE ONE AT LEAST I WILL CROWN U BRAINLIEST ( I’m so bad at this plz helppp)

Answer:
Q = I * t = 2 Coulomb / sec * 1000 sec = 2000 Coulombs transferred
E (energy) = V * Q = I * t * 240 V
E = 240 J / Coul * 2000 Coul = 480,000 Joules
Next question:
Total voltage drop in circuit = 6.5 V + 4.5 V = 11 V
So the power supply must supply 11 V