teamlewiswins teamlewiswins
  • 19-10-2020
  • Mathematics
contestada

Margaret bought 40 ounces of bananas for $5.00. How much did Robert pay for 12 ounces?

Respuesta :

bxbyk101
bxbyk101 bxbyk101
  • 19-10-2020
it’s 57.23 dhe paided for
Answer Link
iamjamyaa iamjamyaa
  • 19-10-2020

Answer:

$2.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

DON'T JUST TAKE MY POINTS AWAY... Read the passage: In the fell clutch of circumstance I have not winced nor cried aloud. Under the bludgeonings of chance
there is a beaker of 3.5% acid solution and a beaker of 6% acid solution in the science lab. Mr. Larson needs 200ml of 4.5% acid solution for an experiment. How
When multiple glaciers start their downward flow from a single point, they create a ____. A. Canyon B. Mountain cliff C. Mountain peak D. Natural arch E. Table
what can be said about zhu xi's neo confuiaanism
In 2 ways how does proximity to water effect the economy? (will give brainliest)
Jewish and Christian teachings helped contribute to the spread and development of?
The owner of a new restaurant wants to have seating for more than 68 people. There is currently a private chef's table that seats 2 people. The owner plans to b
Which medium have artists been using for centuries?
Suppose the radius of a circle is 2, What is its diameter?
Do you agree with the evolution of Jefferson personality?