laryssaa laryssaa
  • 19-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 4-pack of museum tickets costs $30.28. What is the unit price?

Respuesta :

adanmamilton adanmamilton
  • 19-10-2020

Answer:

7.57

Step-by-step explanation:

30.28/4 = 7/57

Answer Link

Otras preguntas

Define extradition??
which of the following contributed to rural poverty
Convert a rational number to a decimal: 4 divided by 16.24. Can anybody help me?
one type of atom,such as hydrogen is called
please answer the question
Which of the following was not a cause of the fi nancial crash of 1857? (A) Infl ux of gold from the California Gold Rush (B) Overproduction of grain (C) Land a
what is the distance between the points R (5,7) and S (-2,3) 1: 25 2:33 3:55 or 4:65
which two particles in an atom are equal in mass
Nutrients enter the bloodstream during the process of
If an object does not have domains, will it be possible to make it magnetic?