The double number line shows that 4 pounds of tomatoes cost $14. Draw tick marks and write labels to show the prices of 1, 2, and 3 pounds of tomatoes.

Respuesta :

Answer:

every tick is 3.50

Step-by-step explanation:

14/4=3.5

ACCESS MORE