sanbirhossain491 sanbirhossain491 19-10-2020 Mathematics contestada Ameera had $10.50 with her. She bought some pencils costing $2.50 each and some erasers costing $1.00 each. Could she buy 4 pencils and 3 erasers with the money she had?