efsfsdtg efsfsdtg
  • 17-10-2020
  • Mathematics
contestada

look at image..........................

look at image class=

Respuesta :

celinec2020
celinec2020 celinec2020
  • 17-10-2020

Answer:

8p+25b

Step-by-step explanation:

Answer Link
orlisophcla
orlisophcla orlisophcla
  • 17-10-2020

Answer:

8p+25b

Step-by-step explanation:

You dont know how many of each he bought so you use the variables. so,  p-packets b-boxes. You put them in w the numbers, 8p(packets) 25b(boxes)

Answer Link

Otras preguntas

Jorden missed 49 questions on his multiple choice math final and earned a grade of 65%. How many total questions were on the final exam
The Janissaries were _____ within the Ottoman Empire. Select all that apply.
Raw materials which will be used as direct materials are initially included in multiple choice work in process inventory. raw materials inventory. finished good
Why is it useful to understand coding fundamentals even if you work in a game design role that doesn’t traditionally write code?
( ill mark you brainly Est ) The minerals that make up rocks give them their unique properties. Based on Nguyen's results, do you think that any of the three ro
can someone please help me label these. It is 10 parts to the heart :)
What type of DNA evidence is used today in studying phylogenetics?
An object accelerates 5.0m/s2 when a force of 20.0N is applied to it. What is the mass of the object?
Define atomic size(radius) :
unit rate for $67.92 for 4 gallons