skylart483
skylart483 skylart483
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

Marley and Victoria went to get frozen yogurt. The price was $2 per ounce. Marley's cup had 2 and 1/2 ounces. Victoria's cup had 3 and 5/10 ounces. How much did they pay altogether?

Respuesta :

melissabailey8567 melissabailey8567
  • 16-10-2020

Answer:

8 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Do you multiply area or add it
Twice the product of 3and a number exceeds the sum of the number and 80 by 10.what is the number?
What is 8  23/100 as a decimal
the value of the given digits the 4s in 244
how would you graph/sketch 40 lbs at pi/3 south of west
What does a Riemann sum represent?
629,999 rounded to the nearest ten thousand
what is the answer to 10+7x<17
Which of the following properties must be known in order to calculate the amount of heat needed to melt 1.0 kg of ice at 0ºC? I. The specific heat of water II.
5 friends go out to lunch amd order pizzas. the friends divided the pizzas evenly. How much pizza did each friend get in decimal?
ACCESS MORE