inastase inastase
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for $1.99 per pound

Respuesta :

57853
57853 57853
  • 16-10-2020

Answer:

1.99 per pound means the cost of 1 pound is 1.99!!

Step-by-step explanation:

Unit rate means the rate of 1 item

Answer Link

Otras preguntas

What are the uses of chlorine??
what are 'chinese whispers'?
what does 'cutting off the nose to spite the face' mean?
what does it mean to be 'as mad as a hatter'?
Nile River, Cairo, Mount Sinai, Suez Canal, what country?
7x-8x+4=5x-2 solve for x
question is ,four children saved £29 to go on a coach. They each saved the same amount. How much did each saved
what does 'cutting off the nose to spite the face' mean?
1. The length of a swimming pool is 8m longer than its width and the area is 105m2.
Is this congruent triangle SSS or SAS??? Please help!