kbunicorn98
kbunicorn98 kbunicorn98
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada


Eight rolls of paper towels cost $4.80. At the same unit rate, how much will six rolls of paper towels cost?

Respuesta :

ycjwwa66tp
ycjwwa66tp ycjwwa66tp
  • 17-10-2020

Answer:

10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The Commission's recommendation #1 states, (It was felt, however, that no system of inspection to which the State could resort, would effectually prevent such e
East vs. west 1. Following the story of Ganesha as described by Pattanaik, explain the difference between "the world" and "my world." 2. What is culture, and ho
help me pleaseeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! help me pleaseeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
italy surrender to allies search the relevanceplease help me bukas na ipapasa please ​
Convert 1 4/9 into improper fraction
x = 2 friends x = 6 friends x = 4 friends x = 3 friends
hí take some points and be my friend ;)​
Given a regular traffic hold-up spot at a junction: 1. What data would you need to acquire? 2. What processes to solve the problem might you consider? 3. To
Deniz suyu sıcaklığı her 15m 2°c düşmektedir Deniz yüzeyinde sıcaklık 32°c ise 450m derinde kaç °c olur
help meeeeeeeeeeee pleaseeeeeeeeeee rn rnnnnnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! help meeeeeeeeeeee pleaseeeeeeeeeee rn rnnnnnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!