bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How to reduce 10/4 i don’t know how to
I need help with this word problem it’s pre algebra by the way
How does the portrait of hatshepsut illustrate the persistence of old kingdown conventions during the new kingdown?
What are hormones? How do they work?
During Washington’s presidency the first political parties were formed outlawed or eliminated
Help me and I'll give u a 5-star rating a thank u and a  brainiest   In a sin offering, the type of animal that was sacrificed depended upon whom the worshiper
will a smaller cell or a larger cell will get rid of waste sooner
solve and explain steps, please 4x³ + 12x² - 9x - 27 = 0
When we combine both large and small scale in a composition the result is:?
How did the artist create unity in this artwork. Please answer before 4:00 !