gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A particle moves through an xyz coordinate system while a force acts on it. When the particle has the position vector r with arrow = (2.00 m)i hat − (3.00 m)j +
the difference of 2 2/3 and a number n divided by -2 1/5 equal to -13 / 33 find the value of n.​
21. What is angle B?
What leader ship quality that you believe is most important did Franklin D. Roosevelt demonstrate or fail to demonstrate?
The measures of one acute angle in a right triangle is four times the measure of the other acute angle. Write and solve a system of equations to find the measur
I NEED HELP PLEASE AND THANK YOU
An insurance company pays its agents 40% commission on the first year’s premium and 5% on the second year’s premium for life insurance policies. If the premiums
4x3+12+14+40x20-32+43/32+90-12
A. A system in which those in need of supplies or protection give themselves in servitude B. A system in which debtors repay those whom they owe by giving thems
When a constant force is applied to an object, the acceleration of the object varies inversely with its mass. When a certain constant force acts upon an object