Killergirl01212
Killergirl01212 Killergirl01212
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Mavis wants to buy a book. She has $25, which is $9 less than she needs.
Does the book cost $34 or $38?

Respuesta :

ksasnln ksasnln
  • 02-10-2020

Answer:

$34.00

Step-by-step explanation:

Add 9 to 25 to find your answer

Answer Link

Otras preguntas

Need help how to solve this
Any one that knows this please help thanks!
a spool of ribbon contains 8 feet of ribbon. how many pieces of ribbon can be cut from from the spool if each piece is to be two-thirds of a foot?
The water beckoned invitingly to the hot swimmers. This example uses ________________. Question 2 options: hyperbole alliteration idiom personification
why are there so many changes to the bay's plant and animal population
What is the slope of a horizontal line?
I need help with this problem bk I’m so konfused by it
PLEASE HELP. Susan needs to buy plastic forks. Brand A has a box of 25 forks for $2.12. Brand B has a box of 72 forks for $5.09. Find the unit price for each br
The area of a square field is 200 square feet. What is the approximate length of each side of the field?
The Fall Line runs through what 3 main cities in Georgia? Check 3 boxes. * Atlanta Augusta Brunswick Macon Columbus Savannah