sammmygarcia123 sammmygarcia123
  • 20-09-2016
  • Mathematics
contestada

carol bought 8 identical boxes for a total of 3.60$. how much did each box cost? which statement would you use?

Respuesta :

Pichu15
Pichu15 Pichu15
  • 20-09-2016
You just divide the 3.60 by the eight and then you get 45 cents for each box.
Answer Link

Otras preguntas

Given the circle below with chords AB and CD. Find the length of CE. Round to the nearest tenth if necessary.
1. What do you think the second amendment (as originally written) referred to? Militias? Or Individual rights to guns? Why? 2. How do you think the founding fat
Give four word-shortening strategies recommended for lecture listening. 1- 2- 3- 4-
How many different 4-digit numbers can be created if no digit can be repeated? Remember, a number cannot begin with 0.
Simplify the following expression. Will give brainliest!
What is the effectiveness of communication technology?
What is an equation of the line that passes through the points (6,5) and (4, 1)?
two paragraphs summery about immatation of life​
Goliath was a mighty man he was over ten feet tall goliath was a mighty man he had a lot of gall,finish the sentence/ song in french ending in the word' fall'
How a commitment to a decision could assist school leaver to adapt to the Change of entrepreneurship