Respuesta :

Mibo

Answer:

Step-by-step explanation:

Price of one box = 16.40 ÷ 4 = 4.1

Price of 10 boxes = 4.1 × 10 = 41

Answer: $41

Step-by-step explanation:

To get price of 1 you just divide amount by amount bought

$16.40/4 = $4.1

$4.1 x 10 = $41 (price of 10)

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico