lolaplays17 lolaplays17
  • 30-09-2020
  • Mathematics
contestada

1. Jeff brought ¾ lb. of candy for $1.80. What is the unit price of the candy per pound?

Respuesta :

desibear1120 desibear1120
  • 30-09-2020

Answer:

he got some diabetes but the answer is looking it up   o-o

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can someone answer these three, I’ll give you 50 points.
gawain sa pag katuto bilang 4 batay sa teleseryeng wildflower,sagutan o ibigay and iyong opinyon sa mga sumusunod na salik o sangkap ng teleserye. isulat ang sa
A garden table and a bench cost $863 combined. The garden table costs $87 less than the bench. What is the cost of the bench?
Which are the two most important reasons for continuing education in the healthcare fields? rapidly increasing medical costs and a competitive job market techno
for questions 1-3, the polar coordinates of a point are given. Find the rectangular coordinates of each point. 1. (2,3pi/4)
PLEASE ANSWER QUICK!
6.लक्ष्मीबाई कौन सें खेल ती थी ?it is a hindi question​
A garden table and a bench cost $863 combined. The garden table costs $87 less than the bench. What is the cost of the bench?
Which equation results from taking the square root of both sides of (x + 9)2 = 25? Ox+3=+5 Ox+3=+25 Ox+9=+5 Ox+9=+25
when does a baby's sense of taste develop?