oua4yel1catsum
oua4yel1catsum oua4yel1catsum
  • 20-09-2016
  • Mathematics
contestada

if 2.4 lbs of peas costs $1.92 what does 1 lb cost?

Respuesta :

lauren713 lauren713
  • 20-09-2016
1 lb cost $0.8

Step:
-Divide 1.92 by 2.4
Answer Link

Otras preguntas

Maria's manager asked her to print a certain document for their meeting. It took her so long to find the file that she was late for the meeting. What should Mar
what is the separation method of blood?​
The length of a rectangular field is 7 m less than 4 times the width. The perimeter is 136 m. Find the width and the length Part A: What does the independent va
What can I make out of this squiggle?
Write the chemical formula for washing soda and baking soda
please write a letter to a friend of yours in another town telling him or her about the new house u recently packed into , pointing out three problems you have
You have a cell phone plan that allows for unlimited calling and 1000 text messages for $21.25. Every text message for 1000 text messages will cost $0.10 per te
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST FOLLOW THE LEARNING TARGETS
A builder mixes sand cement in the ratio of 4:1. Altogether he mixes 250kg. How much sand and cement does he use?
On average, Anna can drive 31 miles on every gallon of gasoline. If she fills up her tank for $2.19 per gallon, how much will it cost her to drive 434 miles? PL