coby4
coby4
20-09-2016
Mathematics
contestada
Six oranges cost $5.34 how much does 1 orange cost
Respuesta :
Estefania937
Estefania937
20-09-2016
Each orange costs .89 cents.
Answer Link
eminems
eminems
20-09-2016
5.34/6 = 0.89
One orange costs $0.89 cents.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
How did college life affect young people in the 1960s?
What is The Pronoun In The Sentence ""The Students whispered Nervously When they saw the headmaster""?
what happens to the perimeter when the length of a rectangle is shortened?Please help!
How did the cotton gin change agriculture in the south?
Find the highest common factor (HCF) of 12 and 20.
what events in the 1850s caused the country to pull apart
write 4x=1024 in logarithmic form
10 boys share 7 cereal bars equally ,what fraction of a cereal bar does each boy get ?
What is two x one half
How did college life affect young people in the 1960s?
ACCESS MORE