Ashleyvictoryke Ashleyvictoryke
  • 20-09-2016
  • Mathematics
contestada

Theo's mom broght a eight-pack of juice boxes at the store for $4. fin the unit rate for the juice boxes.

Respuesta :

ej28 ej28
  • 20-09-2016
each juice box cost 50cents a piece
Answer Link

Otras preguntas

THE STORY IS “TINY PLASTIC,BIG PROBLEM” PLS HELP
giving brainliest 4 best answer :> ~~
19) The sales tax on a $105 digital camera is $7.15. What is the sales tax rate? (Round your answer to the nearest tenth.)​
Which function defines (g•f)(x)?
Question 21 Write the equation of the line that passes through the point (-2,5) and is PERPENDICULAR to the line y=1/2x+5. Write your answer as a fraction in si
PLEASE HELP!! Write an equation in slope-intercept form of the line shown below. would be best if you could explain it :
Which term has the definition "A portion of the population"? A. Sample B. Data C. Statistics D. Bias
Label the following statements as characteristics of the central or peripheral nervous systems: A bee stings your finger, and the sensory receptors in the ___ p
If Shannon rented 125 chairs and the table rent fee per table is 25 times the rental fee per chair, how many tables did she rent? Help me please, I am on a test
How was everyone's day? If you need to talk you can.