cajmeir
cajmeir
30-09-2020
Mathematics
contestada
Original: $458
Discount:
New: $137.40
Respuesta :
rolerton
rolerton
30-09-2020
Answer:
Your answer would be 30% discount
Step-by-step explanation:
137.40 / 458 = .3
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
30 POINTS! From The Adventures of Tom Sawyer by Mark Twain Then her conscience reproached her, and she yearned to say something kind and loving; but she judged
How do you use a map to correct for magnetic declination?
If point A is located at (-7,-3), and there are 12 points between A and B, what could be the possible coordinates for point B?
The body's need for water increases on a diet high in
Label the parts/organs of the human digestive system. then match the correct digestive process with each.
write the equation of the line that passes through(-2,1)and is prependicular of the line 3x-2y=5
What is the simplified form of the expression? -(8d - 3w) Question 16 options:
Read the excerpt from Martin Luther King Jr.’s "I Have a Dream” speech. But there is something that I must say to my people, who stand on the warm threshold whi
Edgar pays $67.86 for 7.8 pounds of fertilizer. What is the price per pound of fertilizer
Which five-number summary or mean and standard deviation best describes the center and spread of the following data set? 35, 42, 37, 41, 39, 44, 37, 39, 41,
ACCESS MORE