Please help. There’s more questions too.

Answer:
Step-by-step explanation:
she worked 50.25 hours for 18.8 dollars an hour
the first 40 hours she paid regularly: 40*18.8= 752 dollars
extra time : 50.25-40=10.25
the extra time pay: 10.25 *18.80(1+0.5) = 289.05
Gross pay = 752+289.05=1041.05