rigginsmackenzie rigginsmackenzie
  • 29-09-2020
  • Mathematics
contestada

1) Which of the following represents a unit rate? *
A Seven hours every 2 days
B $12 for 2 dizen
5 pieces for $1
D $3.20 per gallon

Respuesta :

kylefauble18 kylefauble18
  • 29-09-2020

Answer:

D, It's used for every one

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Until 1989, most of Eastern Europe was part the _______ Union. European British Soviet Indian
please help me with his math question ​
What is the answer to: –11g + 5 + 6g – 2 Plzzz help I wanna pass
Which of the following are documents that can help you to review and assess your organization’s status and state of security? Firewall checklists Risk ass
how can i do the subtraction?
Fats have ( Higher/lower) melting points than oils so they tend to be (liqud/soild) at room temperature. This is because they have (more/less) efficient packing
Which of the following conditions increases the risk of​ diabetes, heart​ attack, stroke, and sleep​ apnea? A. Obesity B. Hyperthyroid C. TIA D. Osteoporosis
Which of the following is a support mechanism that might be available to caregivers after traumatic events? a) Care coordination b) The Employee Assistance Prog
Cyberbullying can happen anonymously ? True or false
Which of the following best describes a community?