1169365 1169365
  • 29-09-2020
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 4 oranges for $1.04. How much would it cost for 11 oranges?

Respuesta :

jopp850
jopp850 jopp850
  • 29-09-2020
It would be $2.86 for 11 oranges
Answer Link
saraj6198 saraj6198
  • 29-09-2020
2.86 cents because each oranges is 26 cents so 26x11 is 286 which is your 2.86
Answer Link

Otras preguntas

which group believed the new republic needed a strong central government
What would be the magnification of a specimen viewed with a compound light microscope that has an objective power of 100x and an ocular lens power of 10X? 90 11
When regions around genes become sensitive to the enzyme DNase I, this is an indication that those regions areA. becoming transcriptionally active. B. becoming
Which political group from the late 1780s believed the states should have the most power in the U.S. government? Federalists Anti-Federalists Democrats Republic
What do the different points along a supply curve show?
Sameena measures the angle from the ground to the top of a building from two locations. The angle of elevation from the first point is 45°, and the angle of ele
Find the measure of angle X
Match the following: 1. U.S. promise to support countries fighting communism 2. a country that is economically and politically dependent on another country: a
Having a funny voicemail message is a good idea, because it shows the employer your sense of humor.
A marketing researcher wants to estimate the mean savings ($) realized by shopperswho showroom. Showrooming is the practice of inspecting products in retail sto