scannady23
scannady23 scannady23
  • 27-09-2020
  • Mathematics
contestada

How much is 25 pens for $19.75.

Respuesta :

capsasha2
capsasha2 capsasha2
  • 27-09-2020

Answer:

$493.75

Step-by-step explanation:

  1. 25 × 19.75 = $493.75

I hope this helps!

Answer Link
emilia984 emilia984
  • 27-09-2020
$0.79 per pen
$19.75/25pens = $0.79
Answer Link

Otras preguntas

How many terms of the progression 3,6,9,12....must be taken at the least to have a sum not less than 2000?​
Solve this equation for A:A ÷ 2 = 4        A. 2   B. 6   C. 8   D. 4
an engine uses 5280 j of input heat to do 702 j of work.how much heat is rejected into the air (unit = j)
What is the X intercept of the graph of the function F of X equals X squared -16 X +64
find the sum of the A.P:8,-3,-2,-7,-12....up to n terms​
On a piece of paper, graph f(x) = 5. (0.4)* Then determine which answer choice matches the graph you drew.
Nondisjunction is related to a number of serious Human Disorders. How does nondisjunction cause these disorders? A. Alters the number of zygotes produced B. Alt
A substance that is dissolved in a solution is called a(n) __________________. solute solvent compound ion
Write four to five sentences in English explaining how many hours per week French people generally spend on the Internet, and how the widespread use of the Inte
Which is the equation of a line that is parallel to the line represented by y= 7/6 x + 4 ?