contestada

Mariyah bought 5 yards of fabric and a spool of thread for $22.75. If the spool of thread cost
$1.50, how much did the fabric cost per yard?

Respuesta :

Answer: $4.25

Process:
22.75-1.50=21.25

21.25 divided by 5= $4.25 per yard

Mark me as brainliest pls

Good luck
ACCESS MORE