Respuesta :

Answer:

A: venti has a better unit rate at .2275 cents per ounce

B: to get the unit rate you divide the cost by the number of ounces.

Step-by-step explanation:

tall = .2958 cents per ounce

grande = .2656 cents per ounce

venti = .2275 cents per ounce

ACCESS MORE