Respuesta :

Answer:

$0.37  per oz

Step-by-step explanation:

Unit rate

9 oz costs $3.39 and 1 oz of chips cost:

  • $3.39/9 = $0.37  per oz of chips

Answer:

$0.37  per oz

Step-by-step explanation:

ACCESS MORE