johnsonesiah28 johnsonesiah28
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP 30 POINTS

PLEASE HELP ASAP 30 POINTS class=

Respuesta :

zutzut
zutzut zutzut
  • 03-09-2020

Answer:

1) $16.32 per lap

2) $19.17 per lap

3) $23.25 per lap

Step-by-step explanation:

simply divide the total amount of money by the number of laps

EX:

2) 230 divided by 12 = 19.17

Answer Link

Otras preguntas

In the poem the Highway man, how did the Highwayman let Bess know that he was there?
We're the Western Plains Indians or the Pacific Northwest Indians more dependent on one natural resource?
Which type of rock is formed by magma erupting from a volcano?
Can your develop dyslexia at any age? Honestly when I was younger I didn't have a problem reading or writing but now since I'm a teen it's getting harder for me
The quadratic equation y=2x^2-px+6 has equal roots. Find the possible values of p.
what times what equals -152 and when added equals 12
At a concession stand, three hot dogs and four hamburgers cost $ 14.25 and four hamburgers and three hot dogs cost $13.75. Find the cost of one hamburger and on
Janie bought 4 apples and 6 bananas. each apple cost $0.75, and each banana cost $0.60. Write an expression representing the total cost.
In 2000,Italy produced 7,464,000 tons of wheat, and Pakistan produced 21,079,000 tons of wheat.Round each country's wheat production in tons to the the nearest
In the 1700s, Latin American politics was dominated by ?