elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

How use zero product property to solve equations
27) How did dictators respond to the League of Nations after Japan invaded Manchuria? a. They feared condemnation like the League had given Japan and agreed to
Help plz!!! The following graph describes function 1, and the equation below it describes function 2: Function 1: graph of function f of x equals negative x
Find the total travel time: Depart 11:00 am CST Arrive 7:00 pm PST
How did the war alter the lives of women on the home front, and what did different groups think would happen to the status of women after the war?
How would you write the following digit in full 999? For example: 1 should be written out as one (not as first). 26 should be wri
When evaluating a source, what questions should you ask about the publisher?
What is the main purpose of the article, "Hazard-Zone Maps and Volcanic Risk"? A. to answer how hazard-zone, volcanic risk maps are developed B. to answer wh
I need to know how to solve this for ixl homework
A small bag of chips contains 0.3 of a cup of sugar. If a large bag of chips is the same as 6.4 small bags, how much sugar does a large bag contain? A. 1.95 cu