takeevius
takeevius
01-09-2020
Mathematics
contestada
What is 2 3/5+ 1 4/5
Respuesta :
aidancurtis2005
aidancurtis2005
01-09-2020
Answer:
4 2/5
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins for $3.59 Choice A Choice B The uni
Please help :) Explain why a change in the position of a substituent group can, but does not always, result in a different compound. Give an example of when cha
A jar can hold 3/4 of a pound of flour. Austin empties 1/2 of a pound of flour into the jar. What fraction of the jar is filled? Enter your answer in numerical
Select the correct answer. What can be inferred about Lily from this passage? Lily had a talent for getting into trouble. Her parents were always scolding her f
Guys! Please help to solve this problem. Thank you for the help!
Which of the following is a best practice when writing a research paper? Research the topic the night before the paper is due. Submit the first draft as the fin
Sweeping the dojo floor and picking up trash is the responsibility of mudansha, or lower belt students, leaving the dansha (black belts) free to warm up before
A train with a constant velocity of +28.6 m/s approaches a small town . the operator applies the brake, reducing the train's velocity to +11.4 m/s. if the avera
Which is a good example of a contact force? A) Protons in the nucleus of an atom B) A ball falling down after it's thrown up into the air C) A satellite orbiti
your friend has $80 when he goes to the fair. He spends $4 to enter the fair and $12 on food. Rides at the fair cost $1.25 per ride. which function can be used