Noelani21
Noelani21 Noelani21
  • 31-08-2020
  • Mathematics
contestada



A product at the grocery store is priced $12.84 for 6 ounces. What is the cost per ounce?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 31-08-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

$12.84/6 = $2.14 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

20% of the past 60% days how many days did it rain
Please help me? Thank you
the number comes after 110.
Does anyone know how to do reverse percentages?
How does the reader know Sylvia feelings about the hunter? From what she says From what Mrs. Tiley says From what Mrs. Tiley thinks From what the narrator tells
solve the inequality 17x is greater than 102
A system to maintain homeostasis must have at least four parts that function together. name these abd bruefly explain what each one does
Piaget became interested in children development when he
explaon how you have good leadership in school.
discuss how "Arrangement in Black and White" relates to satire. Focus on explaining why specific parts of the play are satirical. What effect does this have on