The price of a share of stock started the day at $37. During the day it went down $3, up $1, down $7 and up $4. What was the price of a share at the end of the day

Respuesta :

Answer:

32

Step-by-step explanation:

jkit7
$37 - 3 = 34
$34 + 1 = 35
$35 - 7 = 28
$28 + 4 = $32
The price at the end of the day would be $32.
:) hope you get a good grade.
ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico