Jlb135190
Jlb135190 Jlb135190
  • 28-08-2020
  • Mathematics
contestada

18 cans of soda cost $6.48. What is the cost per can in dollars? Please help, I'm in a hurry

Respuesta :

pickle321
pickle321 pickle321
  • 28-08-2020

Answer:

36 cents

Step-by-step explanation:

In order to figure out how much one can cost you need to do 6.48/18 which then gets you 33 cents, the cost of one can.

Answer Link

Otras preguntas

Sofia is 4 years younger than Mark. David is 7 years older than Mark. How old will Sofia be when David is 30 years old? answer, please. The best one will be aw
The length of each side of a square is 2 inches less than the length of the side of an equilateral triangle. The perimeters of the two shapes are the same. Fin
money bills must be introduced in which house​
What is the slope of the line?​
who was the bet friend of okomfo Anokye
LAST QUESTION AND IM DONEEEE HELPPP
The tone of this passage is .... please help
Please help! I need this quickly!
a = ?, b = 48, c = 57
How many calories are released when 500 g of water cools from 95.0°C to 25.0°C?