Respuesta :

Hey buddy
Here’s the answer
It will be 15% of 300
Which is 45
Now we have to add older price in this
And the final answer will be $345
Hope it helps :)

Answer:

$345

Step-by-step explanation:

Cp= $300

MP= 115%×$300

=$345

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico