Respuesta :

Answer: the answer is D

Step-by-step explanation: You need to find the average per pound so 3.60/6 = 0.60 per pound for the 1st one 0.25 x 2 = 0.50 per pound for the 2nd one 3.00/4 = 0.75 per pound for the 3rd one and 0.49 per pound for the 4th one

the answer is D) grocery smart
ACCESS MORE