Answer:
$3.96.
Step-by-step explanation:
3 cost $0.99, so 12 packs would cost 12/3 = 4 times as much.
0.99 * 4 = 3.96.
12 packs would cost $3.96.
Hope this helps!
Hello! The answer will be below! :3
The answer to your question is 3.96.
Because we have to take the info that’s given like we first have to divide.
12 divided by 3 is 4
Now we multiply.
0.99 * 4 = 3.96
So the answer is 3.96
Hope this helps! :)
⭐️Have a wonderful day!⭐️