annadaly7707 annadaly7707
  • 27-07-2020
  • Mathematics
contestada

juice is $1.79 for 8-4.23 ounce boxes. What is the unit price

Respuesta :

kaybreannna kaybreannna
  • 29-07-2020

Answer:

I believe the unit price would be 2.39 per unit

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what type of electromagnetic waves does the human eye see as the colors red blue or green A Visible light waves B Radio waves C infrared waves D microwaves
Which is NOT an example of a cultural bond found in a nation-state?A. a holiday traditionB. a common religionC. a favorite placeD. a shared history​
How can a mixture of salt water be separated into salt and water
What is kwashiorkor and how does it affect a person and their health?
which of the following is described by the equation H2O(s)+ heat=H2O(I) A Freezing Melting Condensing Evaporating
Which of these is an example of structural protein in plants
Which of the following is an example of the treatment technique for OCD called exposure and response prevention (ERP)? a. Callie has a hoarding compulsion. She
which questions would improve the readers ability to understand
What did the Spanish colonist build to covert American Indians to Christianity
_____ are special combinations of keys that tell a computer to perform a command. Keypads Multi-keys Combinations Shortcuts